Nechejte se inspirovat stylovými čtecími koutky

Čtení knih je pro člověka útočištěm, kam se odebírá, když chce být sám se svojí fantazií. Ale znáte to, když nebydlíte sami, nikdy nemáte dost klidu na čtení. Udělejte si ze čtení posvátný okamžik. Pokud nemáte k dispozici velký pokoj, ve kterém máte jen knihovnu, vytvořte si váš oblíbený čtecí koutek. Bude vám stačit malý prostor, který si upravíte dle libosti. Důležité je mít pohodlné křeslo, správné osvětlení a oblíbenou knihu.    

Čtecí koutky

Dejte si vaše oblíbené křeslo mezi krb a vaši malou knihovnu. Stejně jako na obrázku si tak můžete vytvořit luxusní koutek na čtení. Důležité je sjednotit všechny detaily. Slaďte barvu křesla s interiérem domu, pokud nechcete kupovat nové, přehoďte přes něj příjemnou deku a dolaďte vaším oblíbeným polštářkem. Takto vaši blízcí uvidí, jak je pro vás čtení důležité.

Čtecí koutky

Pokud opravdu nemáte žádné místo, vytvořte si přístěnek pod schody. Nejspíš znáte přístěnek pod schody z Harryho Pottera, ale ten váš může být krásný a stylový. Nainstalujte tam malé skříňky, kam můžete dát vaše oblíbené knížky a relaxovat. Zároveň to můžete využívat i k vašemu tvoření, psaní deníku a občasnému spánku.

Čtecí koutky

Máte doma volnou stěnu, na které máte zavěšené poličky, kde skladujete věci, které už nepotřebujete? Věci odneste do kontejneru, na poličky si dejte knihy a na zem matraci, z které tak vytvoříte vaše čtecí/ spací království. Nezapomeňte na spoustu malých polštářků, které dodají místo pocit bezpečí.

Čtecí koutky

Dům je zrcadlo těch, kteří v něm žijí. Pro lidi, kteří nemají rádi zbytečné lapače prachu, ale preferují minimalismus, je ideální umístit křeslo pod okno.  Na konferenční stolek položit oblíbené tituly, ale dát je i na zem, kolem sebe. Neutrální barvy tak vytvoří jednoduchý elegantní prostor.

Čtecí koutky

Čtení je jako jízda na kole, kterou se naučíte, už když jste dítě.  Ozvláštněte dětský pokoj malým stanem, který představuje dokonalý úkryt a nechává prostor dětské fantazii. Čtení se tak stává zvykem, který budete milovat.

Čtecí koutky