Oživte váš domov tapetou

Časem se všechno okouká a je potřeba každý pokoj oživit. Velmi efektní je změnit barvu stěn nebo použít tapety na zeď. Tapety nabízí široké možnosti vzorů a barev, se kterými se váš pokoj doslova rozzáří. Tapety jsou trendy, jsou IN, jsou veselé, barevné a pomohou dodat každému pokoji ten správný šmrnc. Tapety lze použít do každého pokoje, své uplatnění najdou i v kuchyni, ať už na lednici, za kuchyňskou linkou nebo na skřínkách.

Vybírejte podle materiálu

Důležitý je materiál tapety, tím nejklasičtějším a zároveň nejlevnějším je papír. Papírové tapety mohou být vyrobeny z potištěného, raženého nebo mačkaného papíru. Odolnější a efektnější jsou vliesové tapety, které jsou zároveň také nejoblíbenější. Vliesové tapety se vyznačují skvělou propustností vzduchu i vodní páry. Jejich velkou výhodou je nespočet vzorů a barevných kombinací a v neposlední řadě fakt, že se lepidlo nanáší přímo na stěnu a nikoliv na tapetu. Vliesové tapety se vyrábí v mnoha různých dekorech a barevných provedeních, hodí se do obývacího pokoje, ložnice i dětského pokoje.

Moderní jsou zejména fototapety, které si lidé často pořizují místo drahých uměleckých děl. Fototapety perfektně doplní každý interiér o stylový obraz. V dětských pokojích se vyjímají zejména motivy kreslených pohádkových postav nebo akčních hrdinů, které vypadají jako živé. Pro ještě lepší efekt jsou fototapety vyráběny také ve 3D provedení. Obraz na tapetě potom vypadá trojrozměrně a vaše děti snadno popustí uzdu své fantazii. Do obývacího pokoje můžete mít pohled do krajiny, na město, památku či třeba automobil.

Při výběru tapet odborníci radí podívat se na místnost jako celek, vezměte v úvahu celkový styl zařízení, použité barvy a vzory. Vždy je dobré držet se daného stylu, aby tapeta dobře ladila se zbytkem interiéru. Potom bude výsledný efekt prostě dokonalý.

Napsat komentář