Proč je důležité se po skončení jara důkladně postarat o podlahy?

Podlahy v domácnostech bereme v dnešní době jako designovou součást celého konceptu zařízení interiéru. Jsou nejvíce namáhanou částí každé domácnosti, a proto by se o ně mělo také náležitě pečovat, aby jejich krása dlouho vydržela. Nedostatečná péče o podlahy může mít za následek mnoho problémů. Jakých?

Pozor na jarní pyl

Pyl je všudypřítomný a rozhodně se neusazuje jen na automobilech, na kterých je vidět nejvíce, ale také v domácnosti. Na nábytku a na podlahách. Pyl z rostlin je díky svému složení velmi agresivní k povrchům, na kterých přilne. To je pro podlahy v domácnostech špatná zpráva. Čím déle je pyl na podlahách usazen, tím více je ničí. Opotřebovává je a ničí jejich povrchovou úpravu a celkový půvab. Důkladné mytí podlah prodlouží životnost a krásu podlahových krytin.

Čím a jak podlahy čistit?

Technologie čištěn podlah se liší. Vždy je zapotřebí čistit každou konkrétní podlahu konkrétním způsobem. V dnešní době jsou velmi populární hladké podlahy – plovoucí, lina, dlažba nebo parkety. Populární jsou stále i koberce. Každý typ podlahové krytiny si ale žádá speciální čištění. A v ideálním případě strojové čištění. V dnešní době jsou pro každou podlahu vyvinuté speciální stroje pro čištění konkrétních podlah. Jejich pořizovací hodnota může být i několik desítek tisíc. Proto se nevyplatí tyto stroje kupovat, ale pronajmout si je. Nebo si rovnou objednat specializovanou firmu na čištění podlah, která se o vše postará za vás.

Úklid

Výsledek bude lepší, než očekáváte

Myslíte si, že stejného výsledku jako profesionální firma dosáhnete vy také? Omyl. Jejich největší zbraní je kombinace profesionálních technologií, čisticích prostředků a zkušeností. Výsledek po odborném čištění je mnohem viditelnější, než když si podlahy budete čistit vlastními silami. Podlaha bude bez nečistot, bez prachů a bude se blýskat jako nová. Navíc firmy mohou nabízet i další úklidové služby, nejen mytí podlah.

Čištění podlah je důležité i pro vaše zdraví. Jaké zdravotní problémy mohou způsobit roztoči, pyly a prach na podlahách, se můžete dozvědět zde.

Napsat komentář