Robot uklízí vaši domácnost…scifi? Realita!

Nemažme si med kolem huby…uklízet se musí! Domácí skřítkové si jako naschvál vezmou volno v době, když je potřebujeme a ostatní členové rodiny mnohdy ani nevědí, že k úklidu je potřeba přiložit ruku k dílu. Jako vážně, jo? Ani přes řeči, že čas na úklid věnujeme raději rodině se samo nic neuklidí. Nebo ano? Téměř! Robotický vysavač Roomba ve více sériích se vám postará o podlahy všeho druhu.

Z vesmírných misí do domácností

Robotické vysavače iRoomba jsou dnes zcela běžnou součástí domácností, ale dříve spíše než o úklid u rodinného krbu se staraly o životy a bezpečnost lidí a  prozkoumání vesmíru. Všechno to začalo myšlenkou přenést teorii robotů do praxe. A zatímco robot riskoval své plechy na bojových misích, hospodyňky stále ztrácely čas zametáním a vysáváním podlah s přístroji často těžšími než jsou ony samy. Teprve později, nejspíš v době, kdy byly všechny miny zneškodněny a vesmír prozkoumán se iRobot zaměřil na další misi – úklid domácnosti a úsporu času hospodyňkám, pro které vynález Roomby znamenal obrovský zlom v jejich dosavadních životech. Roomba poprvé spatřila světlo světa v roce 2002, od té doby prošla mnoha obměnami a dnes je zcela samostatným, efektivním a nám zcela poddaným robotem s vlastní myslí! Ne nebojte, Čapkova vize robotů se u vás doma nenaplní, a proto se nemusíte obávat toho, že jednou přijdete do domu, kde robot bude vaším pánem.

Teď tady uklízím já!

Představte si, že jediné co pro úklid podlahy uděláte je, že jedním tlačítkem zapnete vaši Roombu. Tu si dnes můžete vybrat ve více sériích, všechny však mají jedno společné. Jakmile ji jednou přinesete domů, stane se právoplatným členem vaší rodiny.  Ve zkratce Roomba je robotický vysavač, který je na baterii, je vybavena systémem řízení a navigace iAdapt a pomocí senzorů si sbírá důležitá data o místnosti a překážkách. Tak může v místnosti jezdit zcela samostatně s tím, že nevynechá sebemenší plochu. Hodí se na všechny typy podlah a přejíždí i prahy. Pro své vlastní bezpečí a pro úsporu vašich financí je vybavena senzorem proti pádu ze schodů. Má jednoduché ovládání, nabízí program Spot, součástí balení je i baterie. Je-li Roomba plná, uvidíte to na indikátoru plného koše, pak už jen stačí vysypat zásobníky na prach a smetí a  může znovu do práce. Že je plně samostatná, o tom svědčí i možnost jejího nastavení. Věříme, že koukat na jezdící Roombu bude v prvních chvílích velice hypnotizující – zadostiučinění pro hospodyňky a velká zábava pro děti. S odstupem času by vás však plné pracovní nasazení robota mohlo rušit. V tom případě si jej nastavte na dobu, kdy budete všichni v práci. Roomba vyjede v nastavený čas, uklidí váš dům a pak se vrátí opět do své stanice, kde se nabije.

Roombaaa osvobodila ženy v domácnostiiiiiii!

„Roombaaa osvovobodila všechny ženy v domácnostiiiii“, tak něco podobného by mohl hlásat trafikant v případě, že by si všechny ženy do domácnosti pořídily robotický vysavač. Představte si, kolik času navíc by měly na pedikúru, pleť, kadeřníka, kávičku s kamarádkou…Přijít domů a mít podlahu hezky uklizenou, tak tohle je přáním snad každé ženy. Dnes se může stát sen skutečností. Pořiďte si Roombu a svěřte jí úklid podlahy.  Vhodná je nejen do domácností s dětmi, ale také se zvířaty, kde je potřeba častější a důkladnější úklid.

Chtělo by to vytřít?

Chtělo by to vytřít vážené dámy? Místo podlahy vytřete manželovi zrak v novém kombiné, pro které si skočíte namísto vytírání podlahy. Pořiďte Roombě kamarádku Scoobu, která vytře místo vás.

Nebaví vás uklízet? Nasměrujte vaše domácí skřítky na pracák a místo nich si pořiďte Roombu. Ta tu pro vás bude vždy, když budete chtít uklidit.